Agora Hosting  

Ana Sayfa  |  İletişim  |  Teknik Destek Domain Adı Sorgulama »
www.    

   HAKKIMIZDA

Firma Bilgileri

Sunucular ve Network

Müşteri Görüşleri

Site Haritası

İletişim

   HİZMETLERİMİZ

Web Hosting

SSL Sertifikası

Domain Adı Tescili

Web Tasarım

   MÜŞTERİ HİZMETLERİ

Teknik Destek

Soru - Cevap (SSS)

Ödeme Bildirim Formu


     MÜŞTERİ GİRİŞİ


  Şifre Hatırlat

Agora Webmail

Kredi kartı ile ödeme yapabilirsiniz

Şu anda 7 kişi siteyi geziyor

English | Site Haritası

Soru - Cevap (Sıkça Sorulan Sorular)

Aşağıda, Agora Hosting müşteri hizmetlerine sorulan en sık soruları ve cevaplarını bulabilirsiniz.

Eğer sorunuzun cevabını bu sayfada bulamazsanız İletişim sayfasından bize ulaşabilir, sorunuzu müşteri temsilcilerimize iletebilirsiniz.

  iPhone da POP3 hesabımı nasıl kurarım?
Müşterilerimize yönelik hazırladığımız aşağıdaki videoyu izleyerek iPhone'unuza POP3 mail kurulumunu yapabilirsiniz.
Kabul edilen ödeme yöntemleri nelerdir?
Agora Hosting Visa, MasterCard, kredi kartlarını, Banka Havalesi/EFT, PTT Posta çekine ödeme ve Western Union ile ödeme kabul eder.


Banka hesap numaralarınız nelerdir?
Banka hesap numaralarımız sipariş formunu gönderdikten sonra ekranınıza gelecektir.


Fiyatlarınıza KDV dahil mi? Oran ne kadar?
Sayfalarımızda belirtilen fiyatlara KDV dahil değildir. KDV oranı %18'dir.


Geri ödeme garantiniz var mı?
Satın aldığınız hosting paketini satın alma tarihinden itibaren ilk 5 gün içerisinde iade edebilir ve verdiğiniz ücreti geri alabilirsiniz. Domain tescili ve web tasarımı hizmetleri için ödenen ücretlerin iadesi yapılmamaktadır.


Parayı yatırdıktan sonra ne yapmamız lazım?
Ödemeyi yaptığınızı bize bildirmek için "Ödeme Bildirimi Formunu" doldurmanız işlemlerinizin daha hızlı tamamlanmasını sağlayacaktır.


Siparişi nasıl verip ödemeyi nasıl yaparım?
Seçtiğiniz hizmetin yanında bulunan "Satın Al" linkini kullanarak o ürünün sipariş formuna ulaşabilirsiniz. Sipariş formunda kullanmak istediğiniz alan adınızı yazın ve diğer bölümleri mümkün olduğu kadar eksiksiz doldurun. Yazdıklarınızı kontrol ettikten sonra formu gönderiniz. Formu gönderdiğinizde ekranınıza ödeme bilgileri (sipariş numarası, banka hesap bilgimiz ve ödemeniz gereken TL miktar vs.) gelecektir. Bu bilgiler doğrultusunda ödemenizi yapıp, Havale/EFT ile ödemelerinizde ödeme bildirimi formunu doldurunuz. Bu şekilde hesabınız aynı gün içerisinde açılacak ve hesap bilgileri e-mail adresinize gönderilecektir. Hizmetimiz ile ilgili ödemeler minimum 1 yıllıktır. Satın aldığınız hizmetlerin süresi dolmadan önce, hizmeti yenilemeniz konusunda e-mail ile uyarılacaksınız.


Domain adı tescil ücretiniz nedir?
Domain tescil fiyatlarımız uzantısına (.com, .net, .com.tr, .k12.tr gibi) göre yıllık 24.90 TL ila 34.90 TL arasında değişmektedir. Tescil süresi en az bir yıllıktır.


Ücretimi ödedikten ne kadar sonra hesabım açılır?
Ödemeniz tarafımıza ulaştıktan sonra 1 ile 4 saat içerisinde hesabınız açılıp, hesap bilgileriniz e-mail adresinize gönderilecektir.


ASP, PHP, Access, MySQL veya MSSQL desteğiniz var mı?
Windows sunucularımızda ASP, ASP.NET 1.1 ve 3.5, PHP5, Access, MySQL5 ve MSSQL 2005 veritabanı desteği vardır. Linux sunucularımızda ise PHP4, CGI, ve MySQL4 veritabanı desteği vardır.


Aylık transfer limitim dolarsa ne olur?
Transfer değerleri her ayın ilk günü sıfırlanmaktadır. Bundan önce limitinizi doldurursanız siteniz otomatik olarak askıya alınır. Bu durumda ilave transfer satın alarak sitenizin yeniden açılmasını sağlayabilirsiniz.


DNS güncellemesi yaptım hala sitem açılmıyor.
DNS değişikliğini doğru bir şekilde yaptığınız halde sitenizin açılmamasının nedeni, DNS güncellemelerinin internet üzerinde aktif olabilmesi için yaklaşık 24-48 saat süre geçmesi gerekmektedir.


Domainimi hosting hesabıma nasıl yönlendirebilirim?
Domain adınızı satın aldığınız yerin sağladığı kontrol paneline girip DNS ile ilgili bölümden Agora Hosting DNS adreslerini girmeniz gerekmektedir. Eğer böyle bir kontrol paneli verilmemişse, domaininizin kayıtlı olduğu yere başvurunuz.


E-maillerimi Outlook Express ile okumak için ne yapmalıyım?
1. Outlookta Araçlar (Tools) menüsüne giriniz.
2. Hesaplar (Accounts) seçeneğini seçiniz.
3. Açılan pencerede Ekle (Add) tuşuna basıp Posta (Mail) seçeneğini seçiniz.
4. İlk çıkan pencereye kulanmak istediğiniz isim, soyisim bilgilerini yazıp İleri (Next) tuşuna basınız.
5. Gelen pencerede kullanacağınız e-posta adresinizi yazıp İleri (Next) tuşuna basınız.
6. Gelen sayfada Gelen posta (İncoming server) POP3 alanına mail.domainadiniz.com şeklinde size verilen e-mail sunucusunun adresini yazınız. Altındaki Giden posta sunucusu (Outgoing server) kutusuna da aynı adresi yazıp İleri (Next) tuşuna basınız..
8. Hesap Adı (Account Name) bölümüne kullanıcı_adı@domainadiniz.com şeklinde e-mail adresinizi "tam olarak" (sadece kullanıcı_adı değil!) yazınız.
9. Altındaki Parola (Password) kısmına şifrenizi yazıp İleri (Next) tuşuna basınız..
10. Son gelen sayfada Son (End) tuşuna basınız.
11. Hesabı oluşturduktan sonra, listeden o hesabı seçip Özellikler (Properties) bölümünden Sunucular (Servers) kısmına gelin ve en alttaki Giden posta sunucusu için; "sunucum kimlik doğrulama gerektiriyor" şeklindeki seçeneği seçin ve Tamam tuşuna basın.


Outlook Express vb. mail programından mail alıyorum ancak gönderemiyorum.
Ne yapmalıyım?

Öncelikle mail programı ayarlarında "Giden posta sunucusu kimlik denetimi gerektiriyor" opsiyonunun aktif olduğundan emin olmalısınız. Giden posta sunucusu kimlik doğrulama bilgileri gelen posta sunucusu kimlik bilgileriyle aynıdır.

Bir diğer neden de Türk Telekom un SPAM mail gönderimini engellemek için bazı bölgelerde standart SMTP portu olan 25. portu erişime kapatmasıdır. Mail gönderemeyen müşterilerimizin bu bölgelerden birinden bağlanıyor olabilirler. Sorun yaşayan müşterilerimizin Outlook ayarlarında giden sunucu (SMTP) portunu 2525 yapmaları gerekmektedir. Linux hosting kullanıcıları SMTP portunu 587 yapmalıdır.


Frontpage desteğini nasıl aktif hale getirebilirim?
Kontrol panelinizden FrontPage extensions desteğini aktif hale getirebilirsiniz.


Hangi saatler arasında teknik destek veriyorsunuz?
Mesai saatleri içerisinde (09:00-18:00) telefon desteğimiz vardır. Bunun dışındaki saatlerde ve Pazar günleri sitemizden, e-mail ile veya MSN online destek hattımızdan bize ulaşabilirsiniz. Mesai saatleri dışında da gece geç saatlere kadar teknik destek için e-maillerinize cevap verecek "canlı" bir yetkili bulunmaktadır.


24 saat desteğiniz yok mu?
24 saat teknik destek verdiğini söyleyen birçok yer, 24 saat e-mail gönderebilmenizi ve yardım talebinde bulunabilmenizi kastetmektedir. Gerçek manada ise, e-mail attığınızda veya yardım talebinde bulunduğunuzda o an cevap verebilecek bir yetkilinin hazırda bulunması kastedilmelidir. Agora Hosting'de günün küçük bir kısmı hariç (genellikle 03:00-09:00) diğer geri kalan bölümünde, e-maillerinizi gönderdiğinizde o an cevap verebilecek bir görevli hazırdır. Gelen e-mailler geliş sırasına göre teknik destek ekibimiz tarafından mümkün olan en kısa zamanda cevaplanır.


Hosting hesabımda birden fazla domain barındırabilir miyim?
Bayilik paketleri haricinde hosting paketlerinde yalnızca bir site barındırılabilmektedir.


IRC (Ircd Shell) Hosting hizmetiniz var mı?
IRC Hosting veya Radyo yayını hizmetlerimiz bulunmamaktadır.


Windows hosting paketimde CDONTS mail bileşeni kullanamıyorum ne yapabilirim?
Microsoft, Windows 2003 işletim sistemiyle birlikte güvenlik açıkları olan CDONTS bileşeninin kullanımını iptal etmiştir. Bu nedenle CDO mail bileşeni kullanılmalıdır. Örnek bir CDO formmail uygulamasini buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.


Kontrol Panelinizin özellikleri nelerdir?
Linux sunucularımızda gelişmiş kontrol panel yazılımlarından biri olan Direct Admin kullanılmaktır. Windows sunucularımızda ise Türkçe desteği de bulunan HELM panel kullanılmaktadır.
Panelde yer alan bazı bölümler ve kısa tanımları şöyledir:
 • E-mail hesabı yaratma, silme, E-mail şifresi değiştirme
 • MySQL / MS SQL database yaratma
 • Hosting hesabınızın istatistiklerini görüntüleme
 • FTP ve kontrol panel şifre değişikliği yapma
 • Kullandığınız disk alanı ve bant genişliğini görüntüleme


  Web hosting almak istiyorum. Linux paket mi yoksa Windows paket mi almalıyım? Bilgisayarımda Windows yüklü ise Linux paket alabilir miyim? Hosting fiyatları nedir?
  Öncelikle bilgisayarınızda kullandığınız işletim sisteminin paket seçiminize bir etkisi yoktur. Windows kullanıyorsanız Linux paket alabilirsiniz.
  Windows paketlerimizi, web sitelerini ASP veya ASP.NET dili ile hazırlayanlara öneriyoruz. Bunun dışındaki kullanımlarda (HTML veya PHP ile hazırlanan sitelerde) gelişmiş bir kontrol paneli de bulunması açısından Linux paketlerimizi öneriyoruz. WebHosting paketlerimizin fiyatlarını ana sayfamızdan inceleyebilirsiniz.


  Dosyalarınızı göndermek için FTP kullanımı
 • 1. FTP programınız açın, eğer kendiliğinden bir bağlantı penceresi açılmazsa, sayfadaki "connect" yazan düğmeye tıklayın.
 • 2. Gerekli bilgileri doldurun. Host ya da sunucu adı sizin FTP sunucunuza (ftp.alanadınız.com) göre ayarlanmalıdır. Kullanıcı adınız alanadı.com şeklinde olacaktır (www. yazmadan), şifreniz ise e-mail yolu ile size bildirilen şifredir.
 • 3. Daha sonra "connect" düğmesine basın ve FTP penceresinin altında bazı satırlar göreceksiniz. Transfer complete yazısını gördüğünüz zaman bağlantınız gerçekleşmiş demektir.
 • 4. Sunucuya ilk bağlandığınızda, kullanıcı dizine ulaşacaksınız. Bu sizin ana dizininizdir. Bütün dosyalarınızı (resimler, html dosyaları, scriptler vb.) Windows hosting paketlerinde HTTPDOCS dizinine, Linux hosting paketlerinde PUBLIC_HTML dizinine yüklemeniz gerekmektedir. Ana dizininizdeki diğer klasörler internet üzerinden erişilemez, sadece scriptleriniz bu klasörlerdeki dosyalara ulaşabilir.
 • 5. Dosyalarınızı yüklemek için dosyalarınızı bulunduğu klasörden, sunucu üzerindeki ilgili klasöre sürükleyip bırakın. Ya da FTP programının ekranındaki sol bölümden gerekli dosyaları seçip upload , düğmesine tıklayın.


  Nameserver (DNS) adresleriniz nedir?
  Linux paketlerimiz için:
 • Birincil DNS Server: NS7.AGORAHOSTING.COM
 • İkincil DNS Server: NS8.AGORAHOSTING.COM

  PLESK Panelli Windows paketlerimiz için:
 • Birincil DNS Server: NS1.AGORAHOSTING.COM
 • İkincil DNS Server: NS2.AGORAHOSTING.COM

  HELM Panelli Windows paketlerimiz için:
 • Birincil DNS Server: NS5.AGORAHOSTING.COM
 • İkincil DNS Server: NS6.AGORAHOSTING.COM

  NOT: Domain adınızı hangi DNS sunucumuza yönlendirmeniz gerektiği kontrol panel ve FTP şifrelerinizle birlikte hesap açılış mailinde size gönderilir.


  Sunucunuzda phpMyAdmin var mı?
  Windows sunucularımızda kontrol panelinizden veritabanları menusunde, Linux sunucularımızda ise www.agoradns.net/phpmyadmin adreslerinden PhpMyAdmin yazılımına ulaşabilirsiniz.


  Telnet veya SSH desteğiniz var mı?
  Güvenlik nedeniyle Telnet veya SSH erişimi vermemekteyiz.


  Toplu e-mail veya SPAM gönderimine izin veriyor musunuz?
  SPAM, yani kişilere istekleri dışında e-mail göndermek kesinlikle yasaktır. Tesbit edildiğinde hesabınız kapatılır ve yeniden açılması söz konusu olmaz. Sitenizle ilgili veya ilgisiz konularda her türlü toplu mail gönderimi bu kapsama girer.


  Web alanımın tamamını doldurursam problem çıkar mı?
  Eğer zaman içerisinde web siteniz genişler ve daha çok kaynağa ihtiyaç duyarsanız, istediğiniz zaman hesabınızı daha üstün bir pakete yükseltebilirsiniz. Paket yükseltmeleri ücretsiz olup sadece hosting paketleri arasındaki farkı ödemeniz yeterli olacaktır. Hesap yükseltmeleri için lütfen agora@agorahosting.com adresi ile temasa geçiniz.


  Şifrelerimi unuttum ne yapmalıyım?
  Müşteri numaranızın şifresini unuttuysanız sitemizdeki "müşteri girişi" bölümündeki "şifremi unuttum" sayfasına girip bizde kayıtlı olan e-mail adresinize şifrenizin gönderilmesini sağlayabilirsiniz. Eğer müşteri numaranızı da hatırlamıyorsanız bizimle temasa geçiniz.
 • © 2002-2024
  Agora Bilişim İletişim Tasarım İnternet Hiz.
  Windows Hosting | Linux Hosting | Web Hosting | Reseller Hosting | Alan Adı Tescili | Hizmet Şartları

  Email: agora@agorahosting.net

  Windows 2003 Server, Linux, ASP.NET 2.0, PHP, Zend Optimizer, Plesk, Direct Admin, IBM eServer, Garanti e-Ticaret